[Polish] Vikings S05

All translations should be posted here as they tend to get buried in the main series forum.
Forum rules
Do Not ask that series be unlocked in this section.
Use this forum to propose existing translations for locked series.
Any request that ignores the following guidelines will be removed on sight.
Guidelines | Source Nation

Confused by topic icons?
Fire is used to denote alias requests, which we should "burn through" once that function is restored.
Star is used to denote bulk-add translations, which should be left to users once the new editor / translator privileges are fully implemented.
Post Reply
hydefromt70s
Posts: 14
Joined: Mon Dec 24, 2018 5:50 pm
Location: Poland / UK

Tue Dec 25, 2018 8:28 pm

https://www.thetvdb.com/series/vikings/seasons/5

#1
Król rybaków

Code: Select all

Synowie Ragnara są coraz poważniej skłóceni. Wikingowie nadal zagrażają Anglii. Wielka Armia rusza na York. Biskup-wojownik Heahmund musi zebrać Sasów, którzy staną w obronie królestwa.
#2
Zmarli

Code: Select all

Wikingowie budują warownię w Yorku. Ivar chce poprowadzić Wielką Armię. W Kattegat Lagertha błędnie ocenia króla Haralda i płaci wysoką cenę za błąd. Floki przybywa do tajemniczej krainy.
#3
Ojczyzna

Code: Select all

Świętowanie po bitwie o York nie trwa długo. Synowie Ragnara Lodbroka stają przeciwko sobie. Każdy musi się opowiedzieć po czyjejś stronie.	
#4
Plan

Code: Select all

Sasi, pod dowództwem biskupa Heahmunda, przygotowują plan walki. Ivar obmyśla strategię. Bjorn Żelaznoboki, będąc na nowym terytorium, musi przekonać miejscowych, że jest kupcem, a nie bandytą.	
#5
Więzień

Code: Select all

Ivar znajduje w biskupie Heahmundzie godnego rywala, Floki wraca do Kattegat, a Bjorna witają gorąco w Afryce Północnej.	
#6
Wiadomość

Code: Select all

Lagertha zostaje zdradzona. Bjorn zastanawia się, jak wesprzeć królową. Floki i koloniści docierają na ląd, ale na nowej ziemi spotyka ich rozczarowanie.	
#7
Pełnia

Code: Select all

Bjorn powraca do Kattegat i dowiaduje się, że atak nastąpi podczas pełni księżyca. Ivar musi zdecydować, czy może zaufać dawnemu wrogowi.	
#8
Żart

Code: Select all

Zaczyna się bitwa o Kattegat. Bracia Lothbrokowie muszą wybrać między pokojem a groźba wybuchu wojny totalnej. Koloniści buntują się przeciw Flokiemu.	
#9
Prosta historia

Code: Select all

Dowódcy wojskowi rozważają, co zrobić po bitwie. W wyniku tragedii w obozie Flokiego nie ma szans na zacieśnienie więzów.	
#10
Wizje

Code: Select all

W następstwie rozlewu krwi nad Kattegat grozi zagłada. Pokonana armia ucieka, a legendarny wojownik wraca do domu.	
#11
Objawienie

Code: Select all

Ivar zostaje nowym królem. Rollo wraca do Kattegat. Björn, Lagertha i Ubbe, chcąc przetrwać, muszą uciekać przed okrutnymi wojskami Ivara i zaufać niepewnym sojusznikom.	
#12
Obrzydliwe morderstwo #13
Nowy Bóg

Code: Select all

Heahmund stara się przekonać króla Alfreda, że broni korony z pobudek religijnych. Ubbe i Torvi wzmacniają pozycję Wikingów, ale nie wszyscy popierają ich strategię. Kolejny osadnik znika na Islandii.	
#14
Stracona chwila

Code: Select all

W przeciwieństwie do świętującego Kattegat, Islandia pogrążona jest w smutku i Floki musi podjąć nieuchronną decyzję. Wojska Haralda zbliżają się do Wessexu, a na dworze zawiązuje się spisek przeciwko królowi Alfredowi.	
#15
Piekło

Code: Select all

Biskup Heahmund usiłuje wyrzec się swoich namiętności i gnębią go wyrzuty sumienia. Wikingowie zmierzą się z Saksonami na polu walki, a ważny bohater zostanie rzucony na pastwę losu.	
#16
Budda

Code: Select all

Björn realizuje jedno z marzeń Ragnara. Król Alfred musi się zmierzyć z zagrożeniem. Powstaje nowy plan. Ivar przygotowuje się do wielkiej wyprawy. Zaginiony osadnik wraca na Islandię w fatalnym stanie.	
#17
Najstraszniejsza rzecz

Code: Select all

Björn zawiera w Yorku strategiczne porozumienie. Wessex po raz kolejny jest zagrożony najazdem wikingów. Floki jest bezsilny wobec nagłej zmiany wśród osadników.	
Also please add remaining episode titles.

#18
Baldur

#19
What Happens In The Cave

#20
Ragnarok
hydefromt70s
Posts: 14
Joined: Mon Dec 24, 2018 5:50 pm
Location: Poland / UK

Thu Jan 10, 2019 11:14 am

Will someone finally add this?
Post Reply