Professionals, The

Forum rules
This forum is now read-only. Support for TheTVDB.com is now available at https://support.thetvdb.com/ We also have a Knowledgebase which includes site rules and tips at https://support.thetvdb.com/kb/
Locked
dlouhybkv
Posts: 18
Joined: Sun Mar 10, 2013 5:47 am

Sat Apr 01, 2017 11:42 pm

http://thetvdb.com/?tab=season&seriesid ... 822&lid=28

#1
Liščí doupě na střeše

Code: Select all

Roddy Barker se vrací po pětadvaceti letech z vězení zahořklý a s pocitem, že mu společnost něco dluží. A protože je mužem činu, rovnou mluví o akci, která všem vyrazí dech a jemu vynese rovný milion. Akce je to vskutku grandiózní. Roddy si na střeše opuštěného skladiště postavil nedobytný bunkr, z něhož začne kulometem ostřelovat nedalekou nemocnici. A protože se mu díky falešnému rukojmí daří udržovat policii v uctivé vzdálenosti, může v klidu čekat, až úřadům povolí nervy a v zájmu záchrany životů pacientů vyplatí požadovaný milion. Jsou tady ale ještě profesionálové z CI5 a jak Bodie, tak Doyle mají každý svůj plán, jak Roddyho z jeho doupěte vykouřit.
#2
Operace Susie

Code: Select all

CI5 se dostává k případu, který na první pohled vypadá jako běžná lapálie pro drogové oddělení. V domě obývaném zahraničními studenty došlo k přestřelce a na místě je nalezen kokain v hodnotě dvaceti tisíc liber. Kdyby v tom ale měla prsty mafie, nenechala by zboží napospas policii a kokain je navíc spíše droga bohatých než studentské povyražení. Za tím musí být něco jiného a Cowley se proto rozhoduje zjistit více. Bodie s Doylem se tak ocitají uprostřed vysoké politické hry, na jejímž konci čelí osamoceni početné, po zuby ozbrojené přesile. A tentokrát není vůbec jisté, že je Cowley dokáže ochránit.
#3
Rodina především

Code: Select all

Na Doylea se obrátí s neobvyklou žádostí o pomoc jistý Jack Stone. Jack byl kdysi členem ozbrojeného gangu lupičů, kteří vyloupili banku. Potom se k nim ale štěstěna obrátila zády a všichni postupně skončili za mřížemi. Všichni až na Jacka, jemuž se až dosud dařilo policii unikat. Teď ale někdo jde po jeho rodině a zoufalý muž žádá CI5 výměnou za spolupráci o ochranu. Neznámý útočník je totiž šílenec, který se neštítil otrávit rodině kočku a zabít dětem štěně psa. Cowleumu se to celé moc nezdá, nakonec ale svým hochům povolí, aby se o rodinu postarali a především odhalili, kdo za nevybíravými útoky stojí.
#4
Lawsonova poslední bitva

Code: Select all

Na Cowleyho se obrátí generál Tennant s poněkud choulostivou prosbou. Z vojenské nemocnice zmizel plukovník Lawson, vynikající voják a vlastenec každým coulem, který se zde podroboval psychiatrickému vyšetření. Plukovník se totiž při nedávném cvičení vojsk NATO v Německu z blíže neurčených důvodů psychicky zhroutil. Lawsonova tanková divize patřila ke klíčovým prvkům první obranné linie proti pozemnímu útoku jednotek Varšavské smlouvy a byl proto obeznámen s těmi nejcitlivějšími vojenskými plány a tajemstvími. Panuje tedy obava, aby nepadl do rukou Rusům. Bodie s Doylem dostávají za úkol muže za každou cenu přivést zpět. Nikdo ovšem netuší, že Lawson připravuje svou vlastní záškodnickou operaci, namířenou proti stávajícím pořádkům v Británii.
#5
V záhrobí

Code: Select all

Doyle je ve svém bytě postřelen a zatímco v nemocnici bojuje o život, Cowley s Bodiem se pokoušejí zrekonstruovat události několika posledních dní a přijít tak vražednému útoku na kloub. Cowley totiž nevěří na náhodu a je přesvědčen, že střelba nějak souvisí s poslední akcí CI5 proti teroristické skupině z jihovýchodní Asie, v jejímž průběhu dva teroristé zahynuli. Postupně skutečně vychází najevo, že případ má poměrně nevábné politické pozadí, ve hře je však i motiv osobní msty. Ať tak nebo tak, důležité je identifikovat osobu, která stiskla spoušť a zabránit jí v další akci.
#6
Válka agentů

Code: Select all

V Londýně operuje tajemná organizace, verbující mladé muže, ochotné za peníze zabíjet na zakázku. Cílem vražedných útoků jsou zdánlivě bezvýznamní lidé důchodového věku, všichni však před svým odchodem do penze pracovali pro tajnou službu. Není tedy divu, že případ vzbuzuje pozornost na nejvyšších místech a nezávisle na sobě na něm pracuje jak CI5, tak konkurenční MI6. Bodie s Doylem se vydávají za zabijáky s cílem infiltrovat skupinu a odhalit neznámého muže, stojícího v pozadí. Hodně však bude tentokrát záležet na Cowleym, který se musí vypořádat s intrikami Nigela Dawsona, ctižádostivého zástupce šéfa MI6.
#7
Tajemný hlas

Code: Select all

Charitativní pracovnice Susan Grantová tvrdí, že je terorizována maskovaným stalkerem a obtěžována anonymními telefonáty. Zatímco policie je k jejímu příběhu skeptická, Cowley, který znal jejího otce, jí věří. Pověří proto Bodieho, aby dívku ochránil. Tomu se podaří zneškodnit vetřelce, který se v noci vloupe do jejího bytu, motiv stupňujících se útoků však nadále zůstává záhadou. Podezření padá na Susanina kolegu z práce Henryho, postaršího aktivistu v oblasti lidských práv, u něhož v bytě Doyle objeví dívčiny fotografie. Všechny souvislosti se však ozřejmí až v dramatickém akčním finále.
#8
Nedotknutelní

Code: Select all

Šéfovi CI5 přidělává v poslední době vrásky na čele jistý pan Rahad, oficiálně kulturní atašé na jedné arabské ambasádě, ve skutečnosti nelítostný zabiják, který pod pláštíkem diplomatické imunity zabíjí exilové odpůrce domovského režimu. Ministerstvo má však svázané ruce a bez konkrétních důkazů odmítá výtečníka vyhostit. Naštěstí je Rahad muž mnoha neřestí, čehož CI5 využije k nastražení rafinované pasti. Stačí říci, že ve chvíli, kdy sklapne, se z pana Rahada stane nepřítel státu s velmi nejistou budoucností.
#9
Případ Ojuka

Code: Select all

V Británii pobývá plukovník Ojuka, bývalý prezident jisté africké země, který se zde má zúčastnit důležité konference. Pro Západ je politicky žádoucí vrátit Ojuku k moci a je proto nutné zajistit jeho bezpečnost. Po nezdařeném pokusu o atentát přebírá nevděčný úkol od armády CI5. Bodie s Doylem zmaří další dva vražedné útoky, Ojuka ale upřímně nemá tušení, kdo by za nimi mohl stát. Je však zjevné, že útočníci vždy zcela přesně vědí, kde udeřit. Někdo tedy musí vynášet citlivé informace. Cowley podezírá jistého vysoce postaveného státního úředníka s obchodními zájmy v Africe, tak jednoduché to ale nakonec nebude.
#E10
Muž jménem Quinn

Code: Select all

Bodie a Doyle dostávají od Cowleyho prostý úkol. Najít muže jménem Quinn. Jaksi jim ale opomene sdělit, že se jedná o jeho bývalého kolegu, špičkového agenta, který po jedné nevydařené misi strávil tři roky v péči sovětské KGB. Poté byl vyměněn, vrátil se ovšem jako psychická troska a posledních pět let strávil po různých klinikách. Z té poslední uprchl a zdá se, že jeho od Rusů dokonale vymytý mozek ovládá jediná myšlenka: musím zabít své bývalé velitele. Cowley ovšem také není v metodách psychologického boje žádný amatér a má v záloze plán, jak celou partii zvrátit ve svůj prospěch.
#11
Pryč s bohatstvím

Code: Select all

Revolta tak nějak k mládí patří, čeho je ale moc, toho je příliš. Skupina zpovykaných mládenců, vedená nelítostnou Ulrikou Herzlovou, nejprve vysvobodí z policejních rukou jednoho ze svých kumpánů. Vzápětí nad ním však improvizovaný revoluční tribunál vynáší rozsudek za zradu ideálů a skupina vyhlašuje válku buržoaznímu právnímu systému. Je životně důležité, aby CI5 mladé teroristy dopadla dříve, než v Londýně vybuchnou nastražené bomby. Jako už tolikrát předtím, musí i v poslední epizodě Profesionálové v kritických chvílích prokázat nejen rychlé reflexy, ale také chladnou hlavu a bystrý úsudek.
Locked