Page 1 of 1

[Polish] Vikings S05

Posted: Tue Dec 25, 2018 11:28 pm
by hydefromt70s
https://www.thetvdb.com/series/vikings/seasons/5

#1
Król rybaków

Code: Select all

Synowie Ragnara są coraz poważniej skłóceni. Wikingowie nadal zagrażają Anglii. Wielka Armia rusza na York. Biskup-wojownik Heahmund musi zebrać Sasów, którzy staną w obronie królestwa.


#2
Zmarli

Code: Select all

Wikingowie budują warownię w Yorku. Ivar chce poprowadzić Wielką Armię. W Kattegat Lagertha błędnie ocenia króla Haralda i płaci wysoką cenę za błąd. Floki przybywa do tajemniczej krainy.


#3
Ojczyzna

Code: Select all

Świętowanie po bitwie o York nie trwa długo. Synowie Ragnara Lodbroka stają przeciwko sobie. Każdy musi się opowiedzieć po czyjejś stronie.   


#4
Plan

Code: Select all

Sasi, pod dowództwem biskupa Heahmunda, przygotowują plan walki. Ivar obmyśla strategię. Bjorn Żelaznoboki, będąc na nowym terytorium, musi przekonać miejscowych, że jest kupcem, a nie bandytą.   


#5
Więzień

Code: Select all

Ivar znajduje w biskupie Heahmundzie godnego rywala, Floki wraca do Kattegat, a Bjorna witają gorąco w Afryce Północnej.   


#6
Wiadomość

Code: Select all

Lagertha zostaje zdradzona. Bjorn zastanawia się, jak wesprzeć królową. Floki i koloniści docierają na ląd, ale na nowej ziemi spotyka ich rozczarowanie.   


#7
Pełnia

Code: Select all

Bjorn powraca do Kattegat i dowiaduje się, że atak nastąpi podczas pełni księżyca. Ivar musi zdecydować, czy może zaufać dawnemu wrogowi.   


#8
Żart

Code: Select all

Zaczyna się bitwa o Kattegat. Bracia Lothbrokowie muszą wybrać między pokojem a groźba wybuchu wojny totalnej. Koloniści buntują się przeciw Flokiemu.   


#9
Prosta historia

Code: Select all

Dowódcy wojskowi rozważają, co zrobić po bitwie. W wyniku tragedii w obozie Flokiego nie ma szans na zacieśnienie więzów.   


#10
Wizje

Code: Select all

W następstwie rozlewu krwi nad Kattegat grozi zagłada. Pokonana armia ucieka, a legendarny wojownik wraca do domu.   


#11
Objawienie

Code: Select all

Ivar zostaje nowym królem. Rollo wraca do Kattegat. Björn, Lagertha i Ubbe, chcąc przetrwać, muszą uciekać przed okrutnymi wojskami Ivara i zaufać niepewnym sojusznikom.   


#12
Obrzydliwe morderstwo


#13
Nowy Bóg

Code: Select all

Heahmund stara się przekonać króla Alfreda, że broni korony z pobudek religijnych. Ubbe i Torvi wzmacniają pozycję Wikingów, ale nie wszyscy popierają ich strategię. Kolejny osadnik znika na Islandii.   


#14
Stracona chwila

Code: Select all

W przeciwieństwie do świętującego Kattegat, Islandia pogrążona jest w smutku i Floki musi podjąć nieuchronną decyzję. Wojska Haralda zbliżają się do Wessexu, a na dworze zawiązuje się spisek przeciwko królowi Alfredowi.   


#15
Piekło

Code: Select all

Biskup Heahmund usiłuje wyrzec się swoich namiętności i gnębią go wyrzuty sumienia. Wikingowie zmierzą się z Saksonami na polu walki, a ważny bohater zostanie rzucony na pastwę losu.   


#16
Budda

Code: Select all

Björn realizuje jedno z marzeń Ragnara. Król Alfred musi się zmierzyć z zagrożeniem. Powstaje nowy plan. Ivar przygotowuje się do wielkiej wyprawy. Zaginiony osadnik wraca na Islandię w fatalnym stanie.   


#17
Najstraszniejsza rzecz

Code: Select all

Björn zawiera w Yorku strategiczne porozumienie. Wessex po raz kolejny jest zagrożony najazdem wikingów. Floki jest bezsilny wobec nagłej zmiany wśród osadników.   


Also please add remaining episode titles.

#18
Baldur

#19
What Happens In The Cave

#20
Ragnarok

Re: [Polish] Vikings S05

Posted: Thu Jan 10, 2019 2:14 pm
by hydefromt70s
Will someone finally add this?